Stejně tak trénujte své dítě

Chuťové podání, jak jste možná uhodli, je také možné rozvíjet v procesu vaření. V první fázi prostě pojďme svou dceru zkusit co nejvíce různých produktů a jejich chuť. Například: “Apple sladké a kyselé-sladké, citron kyselý, banán je sladký a tak dále,” Když se moje dcera stane ochutnávka zasedání, jí úkoly a hrajte si s ní na fascinující hru: jeden účastník hry zavře oči, a druhý klade mu do úst kousek něčeho, například, cukr. Úkolem je uhodnout podle chuti pocity produkt.

Stejně tak trénujte u dítěte schopnost rozlišovat produkty na vůně: nejprve dejte dítěti dobře naučit vůně různých výrobků, pak – podle vůně produkt.

Mimochodem, v průběhu této hry-ochutnávka, vaše dcera, s největší pravděpodobností, se bude snažit a ty potraviny, které běžně nejí. Tak u mé dcery vstoupily do jídelníčku brokolici, květák, česnek, cibule, citron, zázvor, mořská kapusta.

Shrnout všechny získané poznatky o produktech lze v (banaby.cz) variantě : “Kulaté, zelené, sladkokyselou, co to je?” (Jablko). Tato hra bude a systematizovat znalosti, a podporovat práci na aktivní a pasivní slovní zásobu dítěte. Tímto způsobem se vám podaří udělat nejbohatší lexikální přínos k rozvoji svého potomka: různé odstíny chutí (sladká, nasládlý, sladkokyselou, , svíravé); barvy (, červená, fialová, krémová, řepy); pachy (pikantní, hořké, sladké, voňavé). O tom, jak naučit dítě mluvit přečtěte si

Jak naučit dítě otevírá široký prostor pro rozvoj jemnou motoriku dítěte: koláče a knedlíky, zdobí barevnými koláče a dorty, kýta, špetku jídlo.

Nyní bych chtěl nastínit některé osobnostní vlastnosti, které se vytvářejí u dítěte v procesu vaření. Myslím, že je každému zřejmé, že tato činnost (prodejna) – práce. Takže vytrvalost, odhodlání, zaměření na kvalitní výsledek, elegance, dovednost ošetřit sebe i ostatní, nenápadně se stanou nepostradatelnými osobními vlastnostmi dítěte. Na toto téma doporučuji přečíst článek “Výchova dětí v předškolním věku. Lekce samostatnosti”.

Příjemný bonus je také schopnost využívat spotřebičů podle návodu. Každá maminka ocení možnost tiše pozorovat, jak se dítě zahrnuje mikrovlnnou troubu nebo mixér, místo toho, aby zachraňovali techniku, až to přikázala dlouho žít.

A konečně, já vám povím, co konkrétně a v jakém věku se může zapojit dívka v kuchyni. Ještě jednou připomínám, že dát dítě třeba stolní nebo plastové nože. Obyčejný kuchyňský nůž jsem dala svou dceru jen na tři roky, pre-ujistěte se, že je to opravdu možné s ním manipulovat.