Kiedy uczysz córkę gotować

Kiedy uczysz córkę gotować, szczególnie ważna dla dziewczynki pochwała papieża. Tata musi się nacieszyć przygotowane córką danie, podziękować jej za pracę. Świadomość tego, że od niej zależy kolacja papieża, zwiększy nie tylko poczucie własnej wartości swojej córki, ale i jej sumienność, poczucie odpowiedzialności, da jej poczucie społecznym. Moja córka od taty pochwał kwitnie: każdej kobiecie, nawet bardzo małe, miłe komplementy.

Zdąży . Niektóre matki nie chcą dopuścić do córki do gotowania, bo uważają, że dziecko musi wokół. Wzrośnie jeszcze . Drogie mamy, jeśli chcesz, aby twoja córka lubiła gotować, aby nie sądziła, że gotowanie ciężka praca, to lepiej zacznij, gdy jest ona mała. Przecież właśnie teraz dziewczyna postrzega wszystko jako grę: gra w mamę, a to daje jej wyłącznie pozytywne emocje. Ponadto (banaby.pl), jeśli teraz naucz córkę gotować, to przez 15 lat nie musisz pobrać głową i przewidzieć jej istnienie.

Myślę, że o korzyściach płynących z nabycia umiejętności gotowania, powiedziałam dość. A teraz kilka słów o tym, jak uczyć dziecko nie tylko gotować, ale i jak wykorzystać czas spędzony w kuchni, z korzyścią dla rozwoju dziecka. W związku z tym kuchnia jest nam szeroki wachlarz możliwości i dydaktycznych świadczeń.

Uczenie dziecka koncie można, licząc ziemniaki (sklep Banaby), pokrojone marchewki. Proste przykłady można także rozwiązać, biorąc jako materiałów używanych w kuchni produktów. Na przykład do zupy potrzebne są dwa ziemniaki, jedna marchew i jedna cebula. Połóż przed dzieckiem wszystkie warzywa i oblicz. Po tym, jak ziemniaki pójdzie do garnka, poproś dziecko policzyć, ile zostało warzyw na tablicy. Nie zapomnij, aby podsumować: “Cztery minus dwa równa się cztery”. Takie codzienne spontanicznej matematyczne ćwiczenia pomogą twojej córce stać się pewny siebie w arytmetyce.

Wyobrażenia o kształcie, rozmiarze i kolorze, smaku, zapachu łatwo tworzyć, jeśli nie zwracać na nich uwagę dziecka w procesie gotowania i używać sztuczek gry.

Zapytaj córkę, jakiego koloru marchewki, jabłko, ogórek, bakłażan? Poproś, aby jej przypomnieć inne warzywa i owoce o podobnych kolorach. Na przykład: “Pomarańczowy pomarańczowy. A jakie jeszcze pomarańczowe owoce wiesz?” Pobaw się w prostych zgadywać: “Okrągłe, zielone, co to jest?” (Jabłko)

Wyobrażenia o wysokości można tworzyć za pomocą próśb: “Przynieś, proszę, dwa ziemniaki: jeden duży i jeden mały”, “Wytnij duże ziemniaki w kostkę, a marchew małych”. Wybierz dwa z ogórka, z których jedna jest dłuższa od drugiej i zaproponuj córce je porównać.