Dziecko Nauka czytania rozpoczyna się od wprowadzenia do listów

Dziecko Nauka czytania rozpoczyna się od wprowadzenia do listów. Bez wiedzy czytanie listów staje się niemożliwe. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji szkolenia analfabetyzmu, nauczyć dziecko, z uwzględnieniem następujących zasad.


– Nauka poprzez zabawę. Głównym sposobem rozumienia świata w wieku przedszkolnym jest grą. Pomoże to mocno uchwycić informacje, powodują zainteresowanie dziecka i zaszczepić miłość do czytania. Więc pierwsze kroki w świecie poprzez czytanie gry z literami około liter i pisma. Niech gry ożywają w swoich ciekawych opowieści, w których bohaterowie spotykają się i rozpadają się, przejdź do spełnienia siebie. Jeśli gra będzie zabawne i ekscytujące, grasz 10-15 minut dziennie, nie poddawaj się, żadne dziecko. Zaangażuj swoje dziecko i do aktywnego uczestnictwa w grach. Dziecko może łączyć się litery uciec, wyciągnąć je w piasku, śniegu lub szkła. Znajdź i nazwy znanych liter na plakaty, szyldy sklepów. Zagraj z liter dokładnie tyle czasu, ile to będzie interesujące dla dziecka. Jeśli zauważysz, że twoje dziecko jest zmęczony, zatrzymaj aktywność.

– Aby zapoznać dziecko z literami jest możliwe za pomocą kart, z których każda jest zasysane pewien list pomocą magnesów listów do książki, bloki, itp

– Podczas wprowadzania dziecka do listów, zadzwoń dźwięk reprezentują. Jeżeli zwykła samogłosek. Są one w mowie i piśmie – “a”, “o”, “u”, etc. To jest zgodne z nieco bardziej skomplikowana. Wyposażony dziecka zgodnie z literą, zadzwoń dźwięk, który wyznacza. Na przykład, pokazując dziecku literę “G”, nazywają to nie “ge”, a [g]; litera “D” – nie “de” [d], “L” -nie “El”, a [l], etc. To dodatkowo pomaga dziecku prawidłowo podłączyć dźwięków w słowach. Matka słowo, że nie odczytywać jako “EMAEMA”, a piłka jest “EMYACH”. Podczas gdy dzieci są przyzwyczajone zadzwonić literę “M” jako [em] i tylko do odczytu.

Nie nauczyć się natychmiast wszystkie litery alfabetu. Lepiej jest nauczyć się z dzieckiem kilka liter, a następnie spróbuj umieścić je na sylaby i krótkich słowach. Na przykład, dowiedziawszy się od litery “A, Y, M”, można już odczytać słowa “jestem”, “au”, “matka”. Po nauczeniu się więcej “C” i “O” – można już czytać “osa”, “bardzo”, “bardzo”, “Sum” i tak dalej. Badanie liter, a następnie wykorzystać swoją wiedzę w praktyce, z jednej strony umożliwić dziecku mocniej chwycić wiedzy, az drugiej – powoduje poczucie sukcesu. Po tym wszystkim, dziecko nauczył się natomiast tylko trzy – pięć liter, ale ilu słowa były już w stanie czytać! A dziecko z zainteresowaniem zaczną dalszej znajomości z literami.

– Zacznij czytać sylaby, składający się z dwóch samogłosek: “ay” (zwany w lesie), “WA” (dziecko płacze). Następnie przejdź do zapoznania zamknięte sylaby takie jak “s”, “th”, etc. cedzenie Dziecko nazywa samogłoskę, a następnie, jak to było, stawia, jej spółgłoski. Gdy już opanował te sylaby, przejdź do czytającej publiczności :. “Ma”, “pa”

– Ciągłe monitorowanie, sensowne Dziecko czyta słowa, czy nie. Na przykład, dziecko czytać słowo “krzesło”. Zapytaj co go czytać. Poproś o na ten temat lub go wyciągnąć. Jeśli dziecko nie koreluje graficzny symbol słowo z jego wartości semantycznej, niech ją ponownie przeczytać. Ważne jest, aby pokazać dziecku, że każde słowo stoi za coś. Czy możesz powiedzieć nam historię tego słowa – jest to rodzaj układanki, która ukrywa się za obiektem. Problem dziecka Ta łamigłówka do rozwiązania.

– Dowiedz się litery tylko w dobrym nastroju. Chwal dziecko za jego sukces. I nie robią zmuszony do odczytania.

– W odniesieniu do wieku, w którym dziecko powinno zacząć uczyć się czytać, nie ma jednej odpowiedzi. Niektóre dzieci z powodzeniem opanować czytanie trzy lata, z drugiej – z pięciu, trzeci – z sześciu. Najważniejsze, aby zwrócić uwagę przy wyborze wiek do badań listów i uczą się czytać – mówi dziecko. Ona musi mieć wystarczająco bogate słownictwo i bez wad mowy.