Djokovič dodržal sľub mŕtve trénerke. Potom počul chválu od Murrayho

Dal sľub, ktorý sa musí plniť. Djokovič svoje prvé trénerke Jelene Genčičové krátko pred jej smrťou sľúbil, že vyhrá French Open. V nedeľu večer ho dodržal. Po čtyřsetovém víťazstve nad Andy Murrayom ​​si srbský tenista pripísal už svoj dvanásty grandslam, prvý z Paríža. “Jeden z najlepších a najvýnimočnejších dní mojej kariéry,” jasala po triumfe svetová jednotka.

Čakal sa dlhý a vyrovnaný boj. Očakávania fanúšikov však splnil len prvý set, v ktorom nadšene hrajúci Murray vyhral stávkové bonusy online 6: 3 a chystal svetovej jednotke predĺžení parížskej mory. Od druhého setu však vládol na kurte Djokovič.Svojho stále unavenejšie pôsobiaceho súpera zničil 6: 1, 6: 2 a 6: 4 a mohol oslavovať zisk vytúženého Pohára mušketierov.

“Je to veľmi mimoriadny okamih, pravdepodobne najväčší v mojej kariére. Chcel by som preto poďakovať všetkým blízkym za to, že mi odpúšťajú a tolerujú všetko možné v bežnom živote. Zo srdca ďakujem, “povedal po zápase dojatý Nole fanúšikom vo francúzštine.

Poklonu vystrúhal svojmu premožiteľovi aj sklamaný Murray. “Dnešok je tvoj deň. To, čo si za posledných dvanásť mesiacov dosiahol, je fenomenálny. Toto je niečo tak vzácneho a dlho sa to nestalo…A bude trvať ešte dlho, než to zase niekto dokáže. Všetci, čo ste dnes prišli, máte veľké šťastie. Som hrdý, že som bol súčasťou histórie.Gratulácie Novákovi, zaslúžil si si to. “

Svetová jednotka oslávila triumf po vzore svojho kamaráta a trojnásobného víťaza French Open Gustavo Kuerten. Do kurtu Philippe Chatrier vyryl Djokovič obrys obrieho srdca, do ktorého stredu si ľahol. “To je na tvojej počesť, Gugo!” Poslal odkaz brazílskej tenisové legende.

Kým Novak Djokovič sa po boku svojich trénerov Borisa Beckera a Mariána Vajdu vydal sláviť titul, škótsky tenista so smútkom ohodnotil svoj výkon.

“Som samozrejme sklamaný, takto som si výsledok nepredstavoval, ale Novak hral extrémne dobre,” povedal Murray po svojom prvom parížskom finále.

“On sa chytil po tom, čo som nevyužil brejkbal v prvej hre druhej sady. Potom sa uvoľnil a jeho hra išla hore.Ešte na konci štvrtého setu som skoro našiel cestu, ako sa ešte udržať v stretnutí, ale nestačilo to, “dodal sklamaný hráč.

VIDEO: Novak Djokovič na tlačovej konferencii

Bet365-Bonus zadarmo Bet365-Registrácia zdarma