Dítě Naučit se číst začne s úvodem do písmena

Dítě Naučit se číst začne s úvodem do písmena. Bez znalosti písmen čtení stává nemožným. Aby se zabránilo nepříjemné důsledky negramotnosti školení, učit dítě, s přihlédnutím k následující pravidla.


– Naučte se tím, že hraje. Hlavním způsobem, jak porozumět světu v předškolním věku je hra. To pomůže pevně uchopit informace, vyvolat zájem dítěte a vštípit lásku ke čtení. Takže udělat první kroky ve světě čtení přes hru s písmeny o dopisy a dopisu. Nechť hry ožívají ve svých zajímavých příběhů, v nichž postavy scházejí a rozbíjejí, jít do sebe narážejí. V případě, že hra bude zábavné a vzrušující, hrajete 10-15 minut denně se nevzdá, žádné dítě. Zapojit své dítě a aktivně se zapojit do hry. Dítě se může připojit dopisy utéct, kreslit do písku, sněhu nebo skla. Najít a pojmenovat známé dopisy na plakátech, vývěsní štíty obchodů. Hrát s písmeny přesně tolik času, jak to bude zajímavé pro dítě. Pokud zjistíte, že vaše dítě je unavený, zastavit činnost.

– Seznámit dítě s písmeny je možné pomocí karet, z nichž každá je vypracovaných určitý dopis, pomocí magnetů dopisy pro knihy, bloky, atd.

– Když zavést dítě na dopisy, volejte zvuk, které zastupují. V případě jednoduchých samohlásek. Jsou slovem i písmem – “a”, “o”, “U”, atd Která je v souladu s trochu složitější. Díky dítě podle dopisu, zavolejte na zvuk, který označuje. Například ukazuje dítěti písmeno “G”, říkat ne “ge”, a [g]; písmeno “D” – ne “de” [d], “L” -not “el” a [l], atd. To dále pomáhá dítěti připojit zvuky správně ve slovech. Matka slovo, že nemá číst jako “EMAEMA” a míč “EMYACH”. Zatímco děti jsou zvyklí říkat písmeno “M” jako [em], a pouze pro čtení.

Neučí okamžitě všechna písmena abecedy. Je lepší naučit se svým dítětem několik písmen a pokuste se je uhasit slabik a krátkých slov. Například poté, co se dozvěděl o písmeno “A, y, m”, můžete již přečíst toto slovo “Am”, “au”, “matka”. Po prostudování více “C” a “O” – již mohou číst “vosa”, “velmi”, “velmi”, “sumec” a tak dále. Studie písmen, a pak použít své znalosti v praxi, na jedné straně umožnit dítěti pevněji uchopit znalosti, a na druhé straně – způsobí pocit úspěchu. Koneckonců, dítě se naučil, zatímco pouze tři až pět písmen, ale kolik slov již nebyl schopen číst! A dítě se zájmem začne další seznámení s písmeny.

– Začít číst slabiky, skládající se ze dvou samohlásek: “ay” (tzv v lese), “WA” (pláč dítěte). Pak pokračujte ke čtení zavřených slabikách, jako například “s”, “th”, etc. Dítě mluvit ospale volá samohlásku, a pak, jak to bylo, klade její souhlásky. Jakmile se zvládl tyto slabiky, přejděte na čtenářské veřejnosti :. “Ma”, “pa”

– Průběžně sledovat, smysluplné dítě čte slovo, nebo ne. Například dítě četl slovo “židle”. Zeptejte se ho, co četl. Chtěl vidět na toto téma, nebo ji čerpat. V případě, že dítě nekoreluje grafický symbol slovo se svou sémantickou hodnotou, ať ji přečíst znovu. Je důležité ukázat svému dítěti, že každé slovo stojí za něco. Můžete nám vyprávět příběh tohoto slova – je to druh puzzle, která se skrývá za objektem. Problém dítě tento hlavolam vyřešit.

– Naučte dopisy jen v dobré náladě. Chvalte své dítě k jeho úspěchu. A nedělají nuceni číst.

– S ohledem na věk, ve kterém by se dítě začít učit číst, neexistuje jediná odpověď. Některé děti úspěšně zvládnout čtení tři roky, druhý – s pěti, třetí – s šesti. Hlavní věc, kterou se zaměřit při výběru věk pro studium písmen a učit se číst – mluví dítě. Ona musí mít dostatečně bohatou slovní zásobu a být bez vady řeči.